O projekte

V súčasnosti je na Slovensku okolo 3000 miest a obcí, ktoré sú registrované v Štatistickom úrade Slovenskej republiky. Na internete sa nachádza množstvo verejne dostupných údajov a informácií o mestách a obciach.

Cieľ projektu

Cieľom projektu NašeObce.sk je zobrazovať všetky verejne dostupné informácie o mestách, obciach, okresoch, krajoch a organizáciách na Slovensku. Projekt sa prostredníctvom grafov a máp snaží prehľadne zobrazovať štatistiky samospráv na Slovensku a tak vytvárať komplexný nástroj na porovnávanie a analýzu.

Partneri projektu

Realizátorom toho projektu je SoftPoint s.r.o. Za technológie zodpovedá a spolurealizátorom projektu je ArcGEO information systems spol. s r.o. Za obsah zodpovedá a obsahovým partnerom projektu je Centrum rozvoja samospráv. Mediálnym partnerom je portál Geoinformatika.

Partnerské obce

Ďaľšími partnermi projektu sú mestá a obce na Slovensku. Do spolupráce sa zapojili už 11 obcí. Ak by ste chceli s nami spolupracovať, stačí ak na obecnej stránke zverejníte logo s odkazom na obec na portáli NašeObce.sk. Následne obec zaradíme do partnerských obcí a budeme o tom informovať v tlačových správach. Ak máte záujem spolupracovať, neváhajte nás kontaktovať. Viac informácií ako pridať banner do stránky nájdete tu.

Použité zdroje

Všetky informácie na stránke NašeObce.skverejne dostupné. Údaje sme čerpali z nasledujúcich verejne dostupných portálov:

Nesprávne údaje

Ak máte pocit, že sú niektoré údaje na stránke nesprávne, prosím kontaktujte nás alebo si prečítajte často kladené otázky.

Otázky, pripomienky, nápady

Ak máte pripomienky, nápady ako projekt vylepšiť alebo otázku, pozrite si často kladené otázky alebo nás neváhajte kontaktovať.